Mire való a Thermobeton? Ha megtudod, te is használni fogod!
Érdemes tudni, hogy mire való a Thermobeton, mert nagyon jó szolgálatot tehet, ha hőszigetelésről van szó. Ebben a blogbejegyzésben megnézzük, hogy miből készül, mik az előnyei, milyen célra, mikor és hogyan érdemes használni.
Mire való a Thermobeton?
A Thermobeton tulajdonképpen egy EPS (polisztirol) őrlemény, ami vékony cement réteggel van bevonva. Kiváló választás járható és nem járható padlások hőszigetelésére. Használható födémek feltöltéséhez és lapostetők lejtképzéséhez egyaránt. Akár aljzatbetonok alá is kiváló P350-es minőségben, vagy a kerti medencénk esetén is tudjuk használni, P250-es minőségben. Nem csak hőszigetelésre kiváló, de a túlmelegedéstől is véd.
Régi és új házak esetén is szokták alkalmazni, ami nem véletlen. Könnyen kezelhető, gyorsan alkalmazható. Tökéletesen illeszkedik a minőségi hőszigetelő termékeink sorába.
Mik a Thermobeton legjobb tulajdonságai?
Mivel teríthető, ezért jól használható egyenetlen felületek esetén is. Emellett nagyon könnyen beszivattyúzható olyan helyekre is, melyek egyébként nehezen hozzáférhetőek lennének. A gépészeti csövek közötti hézagok feltöltéséhez kifejezetten ajánlott. Sokkal jobb lesz a végeredmény, mint egy hagyományos lemezszigetelésnél.
Tökéletesen hézagmentes és anyagveszteség nélküli szigetelőanyagról van szó. Emellett az ezzel elkészült anyag (könnyűbeton) nagy szilárdságú, de a polisztirolnak köszönhetően alacsony térfogatsűrűségű. Nem éghető anyag, ellenben páraáteresztő, ezért valóban ideális választás. Számos kiváló tulajdonsággal rendelkezik, mint láthatod.
Táblás, tekercses vagy Thermobeton?
A tekercses vagy táblás szigetelőanyagokkal szemben a Thermobetonnak számos előnye van. Nem kell a méretre szabással foglalkoznunk, így rengeteg időt és kidobott anyagot spórolunk meg. És persze hőáteresztő lyukak sem maradnak majd a kész felületen. Ráadásul egy környezetbarát megoldásról van szó, mert nem lesz minden tele polisztirol szemcsékkel. További előnye még, hogy nem tudják szétrágni a rágcsálók, és természetesen nem tud beleköltözni a nyest sem.
Hol és milyen céllal használható?
Régi és új házaknál is előszeretettel használják, például padló és padlás hőszigetelésére. A födém feltöltésére korlátozott teherbírás esetén is kiváló választás. De lapostetőknél lejtképzésre is alkalmas, ahogy műanyag medencék hőszigetelő ágyazatába is kiváló. A Thermobeton azonos vastagság esetén a salakéval megegyező súllyal bír. Épp ezért jó választás a régi, salakos padlások korszerűsítésére, változatlan terhelés mellett.
A Thermobeton kiváló hőszigetelő tulajdonságát a benne lévő polisztirol szemcséknek köszönheti. Ha összevetjük egy polisztirol lappal, akkor abból egy kb. 10 cm vastag megfelel egy 14-15 cm-es Thermobeton rétegnek.
Ha valaki csak a homlokzatról és a lábazatról gondoskodik, akkor nem végzett tökéletes munkát, ugyanis felfelé is rengeteg hő szökik a házból. Ennek visszatartására kiváló, de akár hőcsillapítóként is megállja a helyét, azaz védi a házat a túlmelegedéstől.
Hogy kell használni a Thermobetont?
Csak hozzákeverjük friss cementhez és vízhez, majd alaposan összedolgozzuk az így kapott anyagot a betonkeverővel. Másfélszer annyi időt kell szánni arra, hogy felhabosodjon az adalékszer, mint sima beton esetén. Ha kész, akkor legalább 5, de maximum 40 cm vastagságban alkalmazható. 3-4 napra kapjon fóliatakarást, hogy ki ne száradjon, és ne adjunk hozzá kötésgyorsítót!
Ha a teljes ház hőszigeteléséről van szó, és nem tudod mi minden kellhet még, fordulj hozzánk bizalommal!