Miért szükséges a házak hőszigetelése?
Miért szükséges a házak hőszigetelése?
A házak hőszigetelésének szükségességéről az utóbbi években sokat hallani a drasztikusan emelkedő energiaárak, a rezsicsökkentés, valamint a környezetvédelem, a károsanyag-kibocsátás kapcsán.
Hogy mi az összefüggés a fenti fogalmak között, azt ebben a bejegyzésben bővebben is kifejtjük, hiszen az új építéseket a közel nulla energiaigény okán ugyanúgy érinti, ahogyan a meglévő, szigeteletlen épületeket. Kitérünk a homlokzatok, a tetők és más épületszerkezetek szigetelésére, a szóba jöhető szigetelőanyagokra, hogy segítsünk a döntésben. Tarts velünk, és tudj meg mindent az épületek hőszigeteléséről!
A családi házak hőszigetelése
A fosszlis energiahordozók kimerülése, valamint a kedvezőtlen politikai és gazdasági események hatására a kőolaj és a földgáz árának folyamatos emelkedése várható. Hosszú távon csak a megújuló energiák használatával csökkenthetők a fűtési/hűtési költségek, de rövid távon a hőszigetelés lehet rá a megoldás. Sokan terveznek belevágni, azonban nem árt, ha néhány dologgal tisztában vannak, hiszen költséges és évtizedekre szóló projektről van szó.
Tudtad, hogy nemcsak a fűtési költségek csökkentésében segít a jól megválasztott és kivitelezett hőszigetelés, hanem a nyári klimatizálási költségek mérséklésében is? Sőt az otthonok hőmérsékletének csökkentése többe kerül, mint a felfűtés, amennyiben nincs megfelelő kabát a házon.
A választék óriási, találunk olcsóbb és drága, természetes és mesterséges szigetelőanyagokat, azonban nem mindegy, hova milyet alkalmazunk. A homlokzatok esetében a gyártók a kedvező értékek biztosítása érdekében hőszigetelő rendszereket ajánlanak, amelyek közül az egyik legnépszerűbb a 15 cm vastag Thermomaster EPS80 hőszigetelő alaprendszer.
A hőszigetelés előnyei
A hőszigetelés legnagyobb előnyének a fűtési költségek csökkentését tartjuk, azonban további pozitívumai is vannak. Főként a régebbi építésű, szigeteletlen házakban lakókat érinti a falak penészedése, hiszen hőszigetelés hiányában a lehűlő falakon a páralecsapódás miatt penészedés indulhat, ami nemcsak esztétikai, hanem egészségügyi problémát is jelent.
A környezet védelme szintén nem elhanyagolható, ugyanis a hagyományos fűtés nagy környezeti terhelést jelent, jelentős károsanyag-kibocsátással jár, növeli az üvegházhatást, ami azonban szigeteléssel csökkenthető.
Milyen szerkezeteket szigeteljünk?
A családi házak hőszigetelése nem csupán a homlokzatok szigetelését jelenti, hiszen bár itt a legnagyobb az épület hővesztesége, mintegy 30-40%, a tetőn, a nyílászárókon, a padlón is jelentős hő távozik, amennyiben nincs vagy nem megfelelően van szigeteléssel ellátva.
A külső határolófalak szigetelése előtti lépést ideálisan az ablakok és ajtók korszerű, energiatakarékos változatainak beépítése jelenti. A tető és a födém szigetelése sem hagyható el, hiszen a meleg felfelé száll, de a kellemes komforthoz a padló szigeteléséről is gondoskodni kell. A Premep.hu-nál valamennyi szerkezet hőszigetelésére különféle anyagokat találsz, a választást az igényeid, céljaid, a felhasználási terület, valamint a költségvetésed határozza meg.
Homlokzatokra a legnépszerűbb és legkedvezőbb árú megoldást az EPS vagy hungarocell szigetelés jelenti, kedvezőbb megoldást jelent a magasabb hővezető képességű, ezért vékonyabb rétegben rakva is elegendő grafitos EPS. A természetes anyagok kedvelői leggyakrabban a kiváló hő- és hangszigetelő képességgel rendelkező kőzetgyapotra szavaznak, tetők esetében az üveggyapot a legelterjedtebb.
Építkezel? Felújítasz? Válaszd a webáruházunk minőségi építőanyagait!